Gerekli Evraklar

Kore’de eğitim görebilmek için üniversitelerin sizi kendi bünyelerine kabul etmesi gerekmektedir. Bunun için de sizi tanımaya ihtiyaç duyarlar. Sizin hakkınızda bir fikir edinebilmek için de sizden bazı belgeler isterler. İstenilen belgeler değişiklik gösterse de genel olarak aynıdır. Belgeler listesini aşağıdan kontrol edebilirsiniz.

D-4 vizesi Kore’de dil okulu görmek için gerekli olan vizedir. 3 aylığına eğitim görecek kişilerin vize alma zorunluluğu bulunmadığı için BU BELGELERİ HAZIRLAMASINA GEREK YOKTUR. 

Kyungbok Üniversitesi Belge Listesi
1)Başvuru formunun doldurulmuş hali (Başvuru formu bizden temin edilebilir)
2)Pasaportun resimli sayfası
3)En son mezun olunan okuldan alınan diploma (En az lise mezunu olmanız gereklidir)

Kimpo Üniversitesi Belge Listesi
Dil Okulu’nda Eğitim İçin Gelecek Öğrenci;
(D-4 vizesine başvuru yapacak arkadaşlar)
1)Başvuru formunun doldurulmuş çıktısı
2)Pasaportun resimli sayfasının çıktısı
3)En son okuldan diploma
4)Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi (Öğrenci ve öğrencinin anne-babasının kimlik fotokopisi)
5)Anne ve baba gelir belgesi (maaş bordrosu vb)
6)Nüfus kayıt örneği
7)En son okuldan alınan transkript
8)En son okuldan diploma (en az lise)
9)Biyometrik fotoğraf (3×4 cm) 2 adet
10)Bankada öğrenci adına olan hesapta en az 10,000 USD olduğunu gösteren dekont
**Transkript ve diploma gibi belgelerin noterden damgalı bir şekilde Korece veya İngilizce’ye çevrilmiş olması gerekmektedir.
**Başvuru formunu istediğiniz takdirde bize mail atarsanız (İnstagram sayfamız koreselegitim ya da [email protected]) size direkt olarak yollayabiliriz.

NOT: Bu belgeleri bize taratıp yolladıktan sonra eğer üniversite başvurunuzu kabul ederse vize işlemleri için Elçilik ya da Konsoloslukla görüşmeniz gerekmektedir. Vizeyi sonuç olarak üniversiteler değil, Kore Devleti vereceği için onların uygun gördüğü şekilde belgeleri hazırlamanız en iyi yol olacaktır.

D-4 Vizesini Uzatmak İçin Gerekli Belgeler
1)Vize Uzatmak İçin Başvuru Belgesi
2)Öğrenci Belgesi
3)Transkript
4)İkamet Belgesi
5)Hesapta 5,000,000 KRW Olduğunu Gösteren Dekont (Paranın Türkiye’den aile üyelerinden biri tarafından öğrencinin Kore’deki hesabına yollanması gereklidir.)
6)Başvuru Ücreti (60,000 KRW)
7)Nüfus Kayıt Belgesi

***2, 3 ve 4. belgeler okuduğunuz okuldan temin edilmelidir. 7. belge Seul’deki Türk Elçiliği’nden Korece veya İngilizce olarak temin edilmelidir.

***5. ve 7. belgeler okuldan okula değişiklik gösterebilir ve Kyungbok Üniversitesi için gerekli değildir.

Bu kadar çok belge istenmesinin sebebi; Kore Devleti öğrencinin Kore’ye gelip eğitim görmesi için bu belgelerin olmasını zorunlu kılmasıdır. Bu sebeple, bu belgelerde eksiklik olması okulda eğitim görmeniz konusunda çok büyük sorun oluşturmasa da, Konsolosluk ya da Elçiliğe yaptığınız başvuru kabul edilmeyebilir.

ÖNEMLİ NOT: İstenen belgeler üniversiteden üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. O sebeple öncelikli olarak gitmek istediğiniz üniversiteye karar verirseniz kesin belge listesini sizinle direkt olarak paylaşmamız mümkün olacaktır.