Biz Kimiz?

Yeşim ATIŞ
Koresel Eğitim Danışmanlık’ın Kurucusu
Eğitim Danışmanı ve Profesyonel Çevirmen

2009 yılında Kore’ye ilgisi olan kişilere yardımcı olmak amacıyla İstanbul’da Kore Sevenler Topluluğu’nu kurmuş ve Kore kültürüyle ilgilenen kişiler için diğer takım arkadaşlarıyla beraber kültürel etkinlikler, Korece dersler vb düzenlenmek için tamamen gönüllü bir şekilde elinden geleni yapmıştır. Üniversiteyi bitirip Türkiye’de bir süre çalıştıktan sonra 2016 yılının Ocak ayından itibaren Kore’nin Kimpo şehrinde bulunan Kimpo Üniversitesi Uluslararası Ofis’te çalışmaya başlamıştır. Çalışmaya başladığı sırada üniversitede hiçbir Türk öğrenci bulunmadığı halde Uluslararası Ofis’in de desteğiyle Kimpo Üniversitesi Resmî Facebook sayfasını Türkçe olarak açmış ve Kore’de eğitim almak isteyen kişilere online danışmanlık vermeye başlamıştır. 2 yılda Kimpo Üniversitesi Kore’nin en fazla Türk öğrencisine sahip olan üniversite olmuş, 3 yılın sonunda sadece Kimpo Üniversitesi’ne 100 küsur öğrencinin gelmesini sağlamıştır.

Danışmanlık dışında öğrencilerin Kore’deki hayatlarına alışmaları sürecinde de yardım etmiş, lisans veya lisansüstü eğitime ilgisi olan öğrencilere yardımcı olabilmek için her zaman elinden geleni yapmıştır.

2020 yılının başlarına kadar sadece Kimpo Üniversitesi için yardımcı oluyorken Seul’de okumak isteyen kişilerin fazlalığı ve diğer üniversitelerde de eğitim alma şansını sağlamak adına başka okullarla da anlaşma yaparak ilgili kişilere tamamen ücretsiz olacak şekilde eğitim danışmanlığı yapmaya devam etmektedir.

Şu anda Kimpo Üniversitesi Uluslararası Ofisi’ndeki işinden ayrılmış olup öğrencilere sadece online danışmanlık desteği sağlamaktadır.